Školní družina

Společenské hry

Rádi se věnujeme logickým a deskovým hrám. Vedou nás k rozvoji intelektových schopností (důvtipu, chápavosti, bystrosti, schopnosti učit se a používat naučeného, schopnosti řešit problémy a nové úkoly). Děti se učí pracovat v týmu, získávají nové zážitky, zkušenosti a vědomosti. Za tímto účelem je naše družina vybavena velkým výběrem společenských, deskových a logických her.

Kreativní činnosti

Naše družina se může pochlubit vlastní keramickou dílnou, ve které se děti naučí základy práce s hlínou. Rádi se věnujeme prožitkovým výtvarným aktivitám, které rozvíjí svobodné výtvarné vyjadřování dětí. Do činností družiny pravidelně zařazujeme netradiční výtvarné a přírodovědné aktivity.

Pohybové aktivity

K potřebám spontánních pohybových aktivit využíváme zahradu školní dužiny, kde mají děti lanovou dráhu, bludiště s rozhlednou. Máme k dispozici hřiště u školy, kde hrajeme kopanou, florbal a děti mohou jezdit na koloběžkách. Navštěvujeme sportovní areál a využíváme zde minigolf, dětskou horolezeckou stěnu, trampolínu a další atrakce určené dětem. Naší oblíbenou aktivitou jsou výlety za krásnou přírodou a za poznáním. Snažíme se tak dětem pomáhat udržet dobrý zdravotní stav a tělesnou i duševní kondici.

Školní družina - budova Školní družina - interiér