1.12. - Vánoční koncert

16.11. - Den řemesel

Poslední akce Ekotýmu

Den Činu

V úterý 13. 6. žáci Ekotýmu pořádali akci s názvem „Den činu“. Akce byla vyvrcholením celoročního projektu Menu pro změnu. A jak Den činu vypadal? Byla to akce pro všechny žáky školy, ale i pro veřejnost. Při plánování akce si každý člen Ekotýmu připravil návrh pro své stanoviště s tématem plýtvání potravinami a zdravá výživa. Takže jsme měli stánky například se zdravými sušenkami, které si Ekotýmáci sami upekli. Také jsme měli domácí limonády, které si společně se sušenkami mohli žáci i veřejnost koupit. Všichni si také mohli vyzkoušet vyrobit domácí máslo nebo si trochu zasportovat. Ekotýmáci také představili systém hlasování v naší školní jídelně a připravili prezentaci na téma „Plýtvání potravinami“ a „Palmový olej“. Na akci byli také pozváni pracovníci o.p.s. České Švýcarsko, kteří nám také připravili dva stánky – regionální produkty a poznávání místních bylinek. I přes nepřízeň počasí se nám den velice povedl a už se moc těšíme na další!

Výlet Ekotýmu

Po náročném Dni činu jsme v pátek 16. června vyrazili na turistický výlet. Ráno jsme se sešli před školou, kde na nás čekal autobus. O autobus jsme se dělili se čtvrtou třídou, která jela také na výlet a vystupovali asi o 5 minut dřív nežli my. Když jsme dorazili do Vysoké Lípy, tak jsme nejprve vyrazili na Šaunštejn, kde jsme vylezli na vyhlídku, nasvačili se, vyfotili a pokračovali dál na Malou Pravčickou bránu, kde jsme si udělali společnou fotku a ukázali, kam budeme pokračovat. Z Malé Pravčické brány jsme se vrátili zpět do Vysoké Lípy a odtud jsme vyrazili směrem na Dolský mlýn. Na Dolský mlýn jsme šli Kostelní cestou, kde jsme si o ní také něco dozvěděli. Když jsme konečně došli k Dolskému mlýnu, tak nám začalo pršet. Déšť jsme přečkali v jeskyních, kde jsme si povídali o Dolském mlýně, například jaké pohádky se zde natáčeli. Po prohlídce jsme vyrazili do Jetřichovic. Cestou jsme si udělali přestávku na Skautské louce, kde jsme se nasvačili. Ti co nesvačili, si hráli s pejsky. Po sváče jsme si něco pověděli o skautovi, který tam měl být pochovaný, a znovu jsme vyrazili na cestu. Po cestě jsme se zastavili také u studánky sv. Huberta, kde si většina opláchla obličej, aby se jim o rok prodloužil život. Poté už jsme konečně dorazili do Jetřichovic, kde jsme se setkali se čtvrtou třídou a jeli jsme zpět do Krásné Lípy. S výletem byli všichni moc spokojení a už se těšíme na další.

Za celý Ekotým Andy Boštíková

ListopadDalší »
  • Buchtobraní VII. r
  • 7. lekce plaváníIII. + IV.C
  • Beseda se zástupci Úřadu prácepro IX. ročník
  • Hlasování o školní Ekokodex
  • V.A návštěva knihovny
  • přednáška BOVÍSEKpro 1-.3. roč.
  • 8. lekce plavání (skupina III. + IV.C)Skupina III. + IV.C
  • I.A výukový program “Pod hladinou řek a rybníků”
  • 1. roč. bruslenízimní stadion Vdf.
  • Výstava vzdělávání9. roč.+vycházející žáci
  • Buchtobraní V. A
  • 9. lekce plavání
  • Výukový program “Pod hladinou řek a rybníků”I.C