25.9. - Třídní schůzky

Aktivity I. A

Buchtobraní I. A
Ve středu 24. května uspořádala naše třída, s pomocí rodičů žáků, již zaběhnutou akci naší školy Buchtobraní.
Ráno po příchodu do školy se děti oblékly a připravily vše potřebné k prodeji, v naší provizorní cukrárně. Velmi brzy se objevili nedočkavci a již po chvilce si odnášeli první domácí, velmi chutné dezerty, bábovky a další výrobky žáků a maminek. Prvňáčci byli nadšeni a každý s radostí sledoval, jak se jeho krabička vyprazdňuje.
Všem maminkám, babičkám i ostatním, kteří dětem pomáhali toto zažít, ještě jednou moc děkuji.

Výchovný koncert ZUŠ
Za krásný umělecký zážitek děkují žáci I. A paní učitelce Heleně Doudové, dipl.um. ze ZUŠ Rumburk, která společně se svými kolegy a žáky ZUŠ pro nás připravila nevšední dopoledne hudebních vystoupení. Všem se nám Výchovný koncert velice líbil a budeme se těšit na další.

Letní sportovní den
Na Den dětí se naše škola rozhodla uspořádat pro žáky všech ročníků, jako odměnu, Letní sportovní den. Naše třída se zúčastnila několika soutěžních klání, a přestože jsme celkové prvenství letos nezískali, s radostí jsme si tento hezký den náležitě užili.
Děkujeme panu učiteli Jakubovi Damnitzovi za jeho organizaci a doufáme, že se nám v příštím školním roce povede zase o něco lépe.

Divadelní představení v Krásné Lípě
Ve čtvrtek 22. 6. jsme měli možnost shlédnou v našem Městském kině divadelní představení s ekologickým zaměřením, které pro nás zajistila naše ZŠ společně s městem Krásná Lípa. Žáci byli divadelníky vtaženi do děje, který poukazoval na nutnost a potřebu třídění odpadu a správného chování k přírodě. Dozvěděli jsme se, jaký dopad na přírodu by naše nesprávné chování mělo. Příběh se šťastným koncem se žákům velice líbil. Děkujeme za možnost jeho návštěvy.

Ukázka fotbalových tréninků
Úžasné červnové dopoledne 15.6. prožili žáci prvních ročníků s místními fotbalisty Krásné Lípy. Členové fotbalového klubu nás pozvali na ukázku fotbalových tréninků a návštěvu městského fotbalového stadionu a svých hráčských kabin, aby takto mile pozvali nové členy do svých řad. Žáci si vyzkoušeli na vlastní kůži, jak takový trénink probíhá, zasoutěžili si a popovídali s mladými fotbalisty o této hře. V kabinách se jim velice líbily vystavené dresy hráčů a jejich získané poháry z různých fotbalových turnajů. Na závěr si všichni společně fotbal zahráli a domů každý odcházel z účastnickým listem hráče Fotbalového klubu Krásná Lípa.
Velice děkujeme panu Milanu Pešírovi, který vše se svými kolegy připravil a svým přístupem u všech dětí vzbudil zájem o tuto hru.

Červnové výukové programy
Dne 7. a 11. června nás navštívily velmi milé zástupkyně ze Střediska ekologické výchovy SEVER v Litoměřicích, aby nás uvedly jinou, zábavnou a hravou formou do světa přírody. V krásně připravených výukových programech nás seznámily se životem malých živočichů, kteří bydlí v půdě našich parků a zahrad nebo jsme společně objevovali zvuky stromů a přírody vůbec, jejich vůní a světa barev. Žáci se velmi ochotně zapojili do nabízených aktivit a tento den domů odcházeli obohaceni o nové přírodovědné poznatky.
Tímto bychom chtěli za zprostředkování nových zážitků pěkně poděkovat Ekocentru SEVER Litoměřice.

Pasování na čtenáře
Jako každoročně proběhlo 24. května v naší škole Pasování prvňáčků na čtenáře. Žáci předvedli, jak se pěkně naučili číst a znát písmena. Tento důležitý moment prvního školního roku každého prvňáčka přišly podpořit paní Jindřiška Malinová (knihovnice KL) a paní Mgr. Lucie Hanková (tajemnice MěÚ), které si dětské čtení poslechly a předaly jim poté Čestný list čtenáře. Za žáky I. A děkuji a těšíme se na další milou návštěvu.

tř. uč. Věra Svatoňová

ZáříDalší »

• Branný den
  • Přednáška o Vermikompostování
  • 2. lekce plavání
  • 2. lekce plavání
  • 3. lekce plavání
  • 3. lekce plavání
  • Buchtobraní VIII.r
  • VII. roč. - adaptační program s SVP Jiříkov
  • I.A - sázení stromu míruProjekt Les ve škole
  • Třídní schůzky
  • 4. lekce plavání
  • 4. lekce plavání
  • 1. schůzka Ekotýmuod 14:00 hod.
  • Den bez výuky
partner partner partner partner partner