1.6. - Sportovní den

2.6-11.6. - Zájezd do Itálie 2017

Vítání jara ve III. A

Žáby
Jen co se trošku oteplilo, pomáhali zástupci naší třídy při stavbě žabích zábran, při záchraně žab putujících za vodou v době rozmnožování přes silnici a s následným uklízením zátaras.

Obojživelníci ve svém živlu
Do Doubice na záchranu žab se dostali pouze někteří z nás, ale na výstavu do Domu Českého Švýcarska jsme přišli všichni. Na vystavených fotografiích jsme pozorovali život žab, mloků a čolků.

Vědomostní časopis
Tentokrát nám vědomostní zábavu pro celou třídu připravil náš rybář. Honza chodí rád na ryby a tak byla tematika dubnového časopisu převážně vodní. David P. byl v řešení všech úkolů nejúspěšnější.

Voda a život
Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Voda a život. Klárka, Bára, Daniel a Josef byli odměněni pěknou odměnou na slavnostním vyhodnocení soutěže za mloka a kapry.

Vodní kvíz
Všichni jsme se zúčastnili vědomostní soutěže, ale pouze šest z nás uspělo na výbornou. Na slavnostním vyhodnocení v aparthotelu Lípa byli Bára, Daniel, Petra, Tereza, Danielka a Kateřina odměněni vedením Města Krásná Lípa.

Ekofilmy
Promítání ekofilmů v naší škole nás vyburcovalo k výrobě plakátů, které nám vyzdobily chodbu před třídou.

Kůry stromů
Bára, Klárka, Danielka a Daniel si připravili pro celou třídu ukázku kůr stromů. Porovnávali jsme jejich vůni, barvu a strukturu. Vznikla z toho pěkná výstava i pro ostatní žáky naší školy.

Vůně bylinek
V pondělí 24. dubna jsme tvořili s bylinkami. Zavítala k nám paní Štroblová a vyprávěla nám o bylinkách a jejich využití. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí esence z citrusů, levandule či borovice, k čemu slouží a jak se používají. Nakonec jsme si vyrobili voňavé překvapení pro naše nejbližší.

Dětská konference
27. dubna jsme prezentovali svou dvouletou školní aktivitu v kulturním domě. Uvědomili jsme si, že v „Naší škole“, která je ve Šluknovském výběžku, je nám fajn.

logologologo

KvětenDalší »
  • Ředitelské volno
  • Divadelní představení III.AB
  • Dějepisná exkurze
  • Vztahy a partnerství8,00 - VIII. přednáška 10,00 - IX. přednáška
  • Vypouštění lososůAkce s NPČŠ III. A
  • Schůzka rodičůPro zájemce o zájezd do Itálie
  • Výjezd do Putzkau
  • Cyklistická soutěž
  • Buchtobraní IX.r
  • Divadelní představení “Staré pověsti české”10,55 - 1. stupeň 11,50 - 2. stupeň
  • Projektový den "Smysly"
  • Indiánská stezka
  • Přednáška “Právní odpovědnost mladistvých”8,30 - 10,05 - IX. roč.
  • Úklid Křinice (akce s MěÚ)VI.AB, VII
  • Výjezd žáků do Kleinwelka
  • Exkurze do PlzněAkce Schrödingerova institutu
  • Přednáška Z. Prémy o montessori pedagogice pro rodiče v Kulturním doměod 17:00 hod