1.6. - Letní sportovní den

Vítání jara ve III. A

Žáby
Jen co se trošku oteplilo, pomáhali zástupci naší třídy při stavbě žabích zábran, při záchraně žab putujících za vodou v době rozmnožování přes silnici a s následným uklízením zátaras.

Obojživelníci ve svém živlu
Do Doubice na záchranu žab se dostali pouze někteří z nás, ale na výstavu do Domu Českého Švýcarska jsme přišli všichni. Na vystavených fotografiích jsme pozorovali život žab, mloků a čolků.

Vědomostní časopis
Tentokrát nám vědomostní zábavu pro celou třídu připravil náš rybář. Honza chodí rád na ryby a tak byla tematika dubnového časopisu převážně vodní. David P. byl v řešení všech úkolů nejúspěšnější.

Voda a život
Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Voda a život. Klárka, Bára, Daniel a Josef byli odměněni pěknou odměnou na slavnostním vyhodnocení soutěže za mloka a kapry.

Vodní kvíz
Všichni jsme se zúčastnili vědomostní soutěže, ale pouze šest z nás uspělo na výbornou. Na slavnostním vyhodnocení v aparthotelu Lípa byli Bára, Daniel, Petra, Tereza, Danielka a Kateřina odměněni vedením Města Krásná Lípa.

Ekofilmy
Promítání ekofilmů v naší škole nás vyburcovalo k výrobě plakátů, které nám vyzdobily chodbu před třídou.

Kůry stromů
Bára, Klárka, Danielka a Daniel si připravili pro celou třídu ukázku kůr stromů. Porovnávali jsme jejich vůni, barvu a strukturu. Vznikla z toho pěkná výstava i pro ostatní žáky naší školy.

Vůně bylinek
V pondělí 24. dubna jsme tvořili s bylinkami. Zavítala k nám paní Štroblová a vyprávěla nám o bylinkách a jejich využití. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí esence z citrusů, levandule či borovice, k čemu slouží a jak se používají. Nakonec jsme si vyrobili voňavé překvapení pro naše nejbližší.

Dětská konference
27. dubna jsme prezentovali svou dvouletou školní aktivitu v kulturním domě. Uvědomili jsme si, že v „Naší škole“, která je ve Šluknovském výběžku, je nám fajn.

Květen
  • V.B Buchtobraní
  • Dětská konference
  • Den bez výuky
  • Výjezd žáků do Neukirch
  • Cyklistická soutěž ve Vdf.
  • Soustředění Křiničánku
  • Audit Ekoškola
  • Dětská univerzita FF UK
  • Soustředění Křiničánku
  • V. A - návštěva knihovny
  • LegiovlakIV. A 9:20 hod. IV. B 9:40 hod.
  • I.C exkurze
  • III.C/ IV.C Buchtobraní
  • LegiovlakV. B 9:20 hod. V. A 10:20 hod.
  • LegiovlakIX. ročník 9:20 hod. III. B 10:20 hod.
  • LegiovlakVIII. ročník 9:20 hod.
  • I.C kurz první pomoci
22 23 24 25 26 27
partner partner partner partner partner