1.12. - Vánoční koncert

16.11. - Den řemesel

Vítání jara ve III. A

Žáby
Jen co se trošku oteplilo, pomáhali zástupci naší třídy při stavbě žabích zábran, při záchraně žab putujících za vodou v době rozmnožování přes silnici a s následným uklízením zátaras.

Obojživelníci ve svém živlu
Do Doubice na záchranu žab se dostali pouze někteří z nás, ale na výstavu do Domu Českého Švýcarska jsme přišli všichni. Na vystavených fotografiích jsme pozorovali život žab, mloků a čolků.

Vědomostní časopis
Tentokrát nám vědomostní zábavu pro celou třídu připravil náš rybář. Honza chodí rád na ryby a tak byla tematika dubnového časopisu převážně vodní. David P. byl v řešení všech úkolů nejúspěšnější.

Voda a život
Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Voda a život. Klárka, Bára, Daniel a Josef byli odměněni pěknou odměnou na slavnostním vyhodnocení soutěže za mloka a kapry.

Vodní kvíz
Všichni jsme se zúčastnili vědomostní soutěže, ale pouze šest z nás uspělo na výbornou. Na slavnostním vyhodnocení v aparthotelu Lípa byli Bára, Daniel, Petra, Tereza, Danielka a Kateřina odměněni vedením Města Krásná Lípa.

Ekofilmy
Promítání ekofilmů v naší škole nás vyburcovalo k výrobě plakátů, které nám vyzdobily chodbu před třídou.

Kůry stromů
Bára, Klárka, Danielka a Daniel si připravili pro celou třídu ukázku kůr stromů. Porovnávali jsme jejich vůni, barvu a strukturu. Vznikla z toho pěkná výstava i pro ostatní žáky naší školy.

Vůně bylinek
V pondělí 24. dubna jsme tvořili s bylinkami. Zavítala k nám paní Štroblová a vyprávěla nám o bylinkách a jejich využití. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí esence z citrusů, levandule či borovice, k čemu slouží a jak se používají. Nakonec jsme si vyrobili voňavé překvapení pro naše nejbližší.

Dětská konference
27. dubna jsme prezentovali svou dvouletou školní aktivitu v kulturním domě. Uvědomili jsme si, že v „Naší škole“, která je ve Šluknovském výběžku, je nám fajn.

ListopadDalší »
  • Buchtobraní VII. r
  • 7. lekce plaváníIII. + IV.C
  • Beseda se zástupci Úřadu prácepro IX. ročník
  • Hlasování o školní Ekokodex
  • V.A návštěva knihovny
  • přednáška BOVÍSEKpro 1-.3. roč.
  • 8. lekce plavání (skupina III. + IV.C)Skupina III. + IV.C
  • I.A výukový program “Pod hladinou řek a rybníků”
  • 1. roč. bruslenízimní stadion Vdf.
  • Výstava vzdělávání9. roč.+vycházející žáci
  • Buchtobraní V. A
  • 9. lekce plavání
  • Výukový program “Pod hladinou řek a rybníků”I.C