28.3. - Školní akademie

31. 1. - Vysvědčení

Vítání jara ve III. A

Žáby
Jen co se trošku oteplilo, pomáhali zástupci naší třídy při stavbě žabích zábran, při záchraně žab putujících za vodou v době rozmnožování přes silnici a s následným uklízením zátaras.

Obojživelníci ve svém živlu
Do Doubice na záchranu žab se dostali pouze někteří z nás, ale na výstavu do Domu Českého Švýcarska jsme přišli všichni. Na vystavených fotografiích jsme pozorovali život žab, mloků a čolků.

Vědomostní časopis
Tentokrát nám vědomostní zábavu pro celou třídu připravil náš rybář. Honza chodí rád na ryby a tak byla tematika dubnového časopisu převážně vodní. David P. byl v řešení všech úkolů nejúspěšnější.

Voda a život
Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Voda a život. Klárka, Bára, Daniel a Josef byli odměněni pěknou odměnou na slavnostním vyhodnocení soutěže za mloka a kapry.

Vodní kvíz
Všichni jsme se zúčastnili vědomostní soutěže, ale pouze šest z nás uspělo na výbornou. Na slavnostním vyhodnocení v aparthotelu Lípa byli Bára, Daniel, Petra, Tereza, Danielka a Kateřina odměněni vedením Města Krásná Lípa.

Ekofilmy
Promítání ekofilmů v naší škole nás vyburcovalo k výrobě plakátů, které nám vyzdobily chodbu před třídou.

Kůry stromů
Bára, Klárka, Danielka a Daniel si připravili pro celou třídu ukázku kůr stromů. Porovnávali jsme jejich vůni, barvu a strukturu. Vznikla z toho pěkná výstava i pro ostatní žáky naší školy.

Vůně bylinek
V pondělí 24. dubna jsme tvořili s bylinkami. Zavítala k nám paní Štroblová a vyprávěla nám o bylinkách a jejich využití. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí esence z citrusů, levandule či borovice, k čemu slouží a jak se používají. Nakonec jsme si vyrobili voňavé překvapení pro naše nejbližší.

Dětská konference
27. dubna jsme prezentovali svou dvouletou školní aktivitu v kulturním domě. Uvědomili jsme si, že v „Naší škole“, která je ve Šluknovském výběžku, je nám fajn.

Leden
  • Vánoční prázdniny
  • Vánoční prázdniny
  • I.AC - bruslení
  • V. A návštěva knihovny
  • Recitační soutěž - školní kolo
  • Mezinárodní setkání - výjezd do Putzkau
  • Exkurze 9. roč.Výstava "Židovské svědectví o českém století"
  • I.AC - bruslení
  • Soutěž “Řemeslo má zlaté dno”9,00 - 13,00 hod.
  • Vysvědčení

partner partner partner partner partner