AKTUALITYOzvěny Ekofilmu

thumb

Ve čtvrtek 20. dubna se naše škola promění v sály multikina. Dopoledne si žáci zarezervují u žáků z devátého ročníku filmy, které chtějí vidět a od 10,00 hodin proběhne promítání filmů. Od 13, 30 budou naše sály otevřeny i pro veřejnost. Všichni jste srdečně zváni.

Anotace k jednotlivým filmům, která budeme promítat:

EVERGLADES - VODNÍ DIVOČINA

Zapomeňte na typický obrázek temných močálů přírodní oblasti Everglades.

Ve skutečnosti jí tvoří mělká křišťálově čistá řeka, která si pozvolna razí cestu k moři. Jde o komorní snímek této zvláštní, ale neklidné, vodou prostoupené divočiny, vyprávěný formou příběhů zvířat, pro něž je tato oblast domovem.

SKELETON SEA - THE TIDES OF TOMORROW

João a Xandi jsou dva surfaři a čerství padesátníci, kteří spolu pracují již 25 let. Čistí pláže od odpadků a vytvářejí z nich úchvatná umělecká díla. Ale život umělce a idealisty není v Portugalsku ekonomicky výdělečný, a proto není snadný. Jejich rodinný život je ovlivněn rozhodnutími, která musejí činit, i jejich přáním zvýšit povědomí o postupujícím znečištění oceánů.

FOCUS ON INFINITY

Focus on Infinity (Zaměřeno na věčnost) je krátký experimentální film natočený v Norsku, který je určitou iniciační cestou. Toto hypnotizující, šamanistické dílo zkoumá člověka tváří v tvář přeměně hmoty v přírodě. Film byl vyroben ve studiu Fresnoy, National des Arts Contemporains, v roce 2015.

THE FOX OF SHICHIGOROSAWA

Lišky Hakodate Higashiyamy žily v mokřadu Shichigoro po celé generace, lidé však začali znečišťovat jeho vody zdravotním odpadem… Tento příběh vypráví o liškách v ainštině pomocí tradičního Ainuského vyprávění.

THE STOPPAGE DAM

Sny dneška jsou pevně otisknuty ve slibech včerejška. Čím více slibů, tím rozmanitější a troufalejší sny. Vybudování přehrad na řekách v provincii Mazandaran je jedním z nesplněných starých snů lidí z plání na severu Íránu. Prosperující zemědělství je barvitým snem dávných slibů v tomto regionu.

THE SALT MAN

Dr. Sa'id 'Aram, geniální umělec, který zůstal bez prostředků, je nucen pracovat v solném dole se svou šestiletou dcerou... Příběh začíná v okamžiku, kdy přebírá ocenění za tvůrčí přínos z různých festivalů.

S pomocí symbolického jazyka se tento umělecký film pokouší představit divákům nové myšlenky a nutí je k zamyšlení. Tématy tohoto filmu jsou rodina, děti, dcera, génius, lidská práva, příroda a život, která jsou univerzální pro všechny třídy. Tento film byl natočen v průběhu dvou let za použití nejlepší filmařské techniky a navzdory všem omezením.

THE CALL FROM THE SEA

Co by řekl oceán, kdybychom mohli slyšet jeho hlas? To je otázka, která mě přivedla z mého bydliště na Floridě k indonéským Bajau. Jako filmař jsem chtěl přinést příběh lidí, kteří žijí v důvěrném spojení s mořem.
Bajau je skupina mořských nomádů, kteří žijí na moři po celá staletí. Chtěl jsem oceán vnímat jejich očima a uslyšet jeho hlas.
THE CALL FROM THE SEA (Volání z moře) se zabývá budoucností našich oceánů a tím, co po sobě zanecháváme. Je to osobní a poetický příběh o životě Bajau a o tom, jak naše jednání ovlivňuje jejich svět vzdálený desetitisíce mil.

OUTLANGISH - SKATEBOARDING AGAINST POVERTY

Jihoafrický sociální projekt, který nabízí dětem ze znevýhodněných oblastí v Kapském městě alternativu k životu na ulicích prostřednictvím skateboardingu, je poněkud výstřední. Skateboarding jim dává možnost dozvědět se více o sobě i svém okolí. Spojuje mladé lidí a udržuje v nich pozitivního ducha.

LE RADEAU DE LA CAMBUSE

Max postavil v Berlíně vor ze dřeva a z oken z opuštěných budov. Vor „Zola“ pluje o svátcích po řece Spree jako plovoucí jídelna. Max pracuje na tomto projektu v souladu se svým ekologickým přesvědčením a snaží se řeku čistit.

JUAN Y LA NUBE

Juan je dítě bez kamarádů. La Nube je mrak, který nemá mezi ostatními mraky žádné přátele. Ti dva se najdou a stanou se přáteli. Juan však vyroste a ztratí se v šedivém světě dospělosti.

TWENTYSIXTEEN

Po zničení civilizace zůstal muž sám na Zemi. Z dostupných materiálů si k bydlení postavil „dům”. A protože byl sám, vedl puntičkářsky naplánovaný život: vzbudil se, nasytil se skromným jídlem, napsal dopisy a odnesl je do zvláštní poštovní schránky, hledal radiové signály...

CRIANZA ANÓNIMA

Victor (45) již dvacet let žije daleko od města v centru Wild Fauna Rehabilitation. Victor se stará o různá zvířata, která mají být vypuštěna do volné přírody v přírodních rezervacích. Když se v centru objeví lišák druhu zorro culpeo, Victor ho musí dlouho vychovávat, než ho může znovu pustit do volné přírody.

Vyhledávání

NOVÉ FOTOGRAFIE

logologologo

Projekty

KALENDÁŘ AKCÍ

« Předchozí

SrpenDalší »
PoÚtStČtSoNe
 
10 11 12 13 
14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 
28 29 30 31    
Konec školního roku
partner partner partner partner partner
Copyright © 2014 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa. Vytvořilo studio Web-Style.cz