13.12. - Buchtobraní I.A

22.12. - Vánoční dílny

Ozvěny Ekofilmu

Ve čtvrtek 20. dubna se naše škola promění v sály multikina. Dopoledne si žáci zarezervují u žáků z devátého ročníku filmy, které chtějí vidět a od 10,00 hodin proběhne promítání filmů. Od 13, 30 budou naše sály otevřeny i pro veřejnost. Všichni jste srdečně zváni.

Anotace k jednotlivým filmům, která budeme promítat:

EVERGLADES - VODNÍ DIVOČINA

Zapomeňte na typický obrázek temných močálů přírodní oblasti Everglades.

Ve skutečnosti jí tvoří mělká křišťálově čistá řeka, která si pozvolna razí cestu k moři. Jde o komorní snímek této zvláštní, ale neklidné, vodou prostoupené divočiny, vyprávěný formou příběhů zvířat, pro něž je tato oblast domovem.

SKELETON SEA - THE TIDES OF TOMORROW

João a Xandi jsou dva surfaři a čerství padesátníci, kteří spolu pracují již 25 let. Čistí pláže od odpadků a vytvářejí z nich úchvatná umělecká díla. Ale život umělce a idealisty není v Portugalsku ekonomicky výdělečný, a proto není snadný. Jejich rodinný život je ovlivněn rozhodnutími, která musejí činit, i jejich přáním zvýšit povědomí o postupujícím znečištění oceánů.

FOCUS ON INFINITY

Focus on Infinity (Zaměřeno na věčnost) je krátký experimentální film natočený v Norsku, který je určitou iniciační cestou. Toto hypnotizující, šamanistické dílo zkoumá člověka tváří v tvář přeměně hmoty v přírodě. Film byl vyroben ve studiu Fresnoy, National des Arts Contemporains, v roce 2015.

THE FOX OF SHICHIGOROSAWA

Lišky Hakodate Higashiyamy žily v mokřadu Shichigoro po celé generace, lidé však začali znečišťovat jeho vody zdravotním odpadem… Tento příběh vypráví o liškách v ainštině pomocí tradičního Ainuského vyprávění.

THE STOPPAGE DAM

Sny dneška jsou pevně otisknuty ve slibech včerejška. Čím více slibů, tím rozmanitější a troufalejší sny. Vybudování přehrad na řekách v provincii Mazandaran je jedním z nesplněných starých snů lidí z plání na severu Íránu. Prosperující zemědělství je barvitým snem dávných slibů v tomto regionu.

THE SALT MAN

Dr. Sa'id 'Aram, geniální umělec, který zůstal bez prostředků, je nucen pracovat v solném dole se svou šestiletou dcerou... Příběh začíná v okamžiku, kdy přebírá ocenění za tvůrčí přínos z různých festivalů.

S pomocí symbolického jazyka se tento umělecký film pokouší představit divákům nové myšlenky a nutí je k zamyšlení. Tématy tohoto filmu jsou rodina, děti, dcera, génius, lidská práva, příroda a život, která jsou univerzální pro všechny třídy. Tento film byl natočen v průběhu dvou let za použití nejlepší filmařské techniky a navzdory všem omezením.

THE CALL FROM THE SEA

Co by řekl oceán, kdybychom mohli slyšet jeho hlas? To je otázka, která mě přivedla z mého bydliště na Floridě k indonéským Bajau. Jako filmař jsem chtěl přinést příběh lidí, kteří žijí v důvěrném spojení s mořem.
Bajau je skupina mořských nomádů, kteří žijí na moři po celá staletí. Chtěl jsem oceán vnímat jejich očima a uslyšet jeho hlas.
THE CALL FROM THE SEA (Volání z moře) se zabývá budoucností našich oceánů a tím, co po sobě zanecháváme. Je to osobní a poetický příběh o životě Bajau a o tom, jak naše jednání ovlivňuje jejich svět vzdálený desetitisíce mil.

OUTLANGISH - SKATEBOARDING AGAINST POVERTY

Jihoafrický sociální projekt, který nabízí dětem ze znevýhodněných oblastí v Kapském městě alternativu k životu na ulicích prostřednictvím skateboardingu, je poněkud výstřední. Skateboarding jim dává možnost dozvědět se více o sobě i svém okolí. Spojuje mladé lidí a udržuje v nich pozitivního ducha.

LE RADEAU DE LA CAMBUSE

Max postavil v Berlíně vor ze dřeva a z oken z opuštěných budov. Vor „Zola“ pluje o svátcích po řece Spree jako plovoucí jídelna. Max pracuje na tomto projektu v souladu se svým ekologickým přesvědčením a snaží se řeku čistit.

JUAN Y LA NUBE

Juan je dítě bez kamarádů. La Nube je mrak, který nemá mezi ostatními mraky žádné přátele. Ti dva se najdou a stanou se přáteli. Juan však vyroste a ztratí se v šedivém světě dospělosti.

TWENTYSIXTEEN

Po zničení civilizace zůstal muž sám na Zemi. Z dostupných materiálů si k bydlení postavil „dům”. A protože byl sám, vedl puntičkářsky naplánovaný život: vzbudil se, nasytil se skromným jídlem, napsal dopisy a odnesl je do zvláštní poštovní schránky, hledal radiové signály...

CRIANZA ANÓNIMA

Victor (45) již dvacet let žije daleko od města v centru Wild Fauna Rehabilitation. Victor se stará o různá zvířata, která mají být vypuštěna do volné přírody v přírodních rezervacích. Když se v centru objeví lišák druhu zorro culpeo, Victor ho musí dlouho vychovávat, než ho může znovu pustit do volné přírody.

ProsinecDalší »
  • Vánoční koncert
  • Koncert v kostele
  • Buchtobraní VI. r