29.6. - Školní akademie

Loučíme se zimou 3. A

Úsměv v červeném
14. února na svatého Valentýna jsme přišli do školy oblečeni v červeném. Dělali jsme tajně svým spolužákům dobré skutky. Sundali jsme jim židličku z lavice, připravili či porovnali učení na lavici, pomohli s opravou v sešitě, připravili dáreček a spoustu jiných radovánek. Na konci vyučování jsme si vzájemně vyprávěli o svých pocitech a typech, kdo nás celé dopoledne asi obdařil svou přízní.

Šelmy NP ČŠ
20. února k nám do třídy zavítal pan Neckář se zajímavým vyprávěním o šelmách, vyskytujících se u nás. Seznámil nás s jejich způsobem života, potravou a prostředím, ve kterém žijí.

Návrat divočiny do Českého Švýcarska
V zimních měsících jsme kreslili obrázky lososů, kaprů, netopýrů a mloků. Společně jsme se rozhodli poslat obrázky Jana, Jirky a Daniela do výtvarné soutěže. Bylo pro nás velké překvapení, když jsme se dozvěděli, že Honza se svým lososem vyhrál v naší kategorii. Nelenili jsme a na vystavený výherní obrázek jsme se přišli podívat do Expozice NP ČŠ.

Zpívali jsme a recitovali
Celá naše třída ráda zpívá a recituje. Zpěvačky Nina a Petra reprezentovali naší školu dokonce na pěvecké soutěži Skřivánek v Rumburku a Zpěváček v Krásné Lípě. Peťulka umí nejen zpívat, ale i krásně recitovat. Umístila se na 2. místě ve školním kole.

Hledá se Dory
V pátek před masopustním rejem jsme navštívili filmové představení Hledá se Dory. Se zatajeným dechem jsme sledovali celý příběh.

Vědomostní časopisy
Je naší tradicí si připravovat zábavné úkoly do našeho časopisu. V únoru a březnu se na obsahu těchto výtisků podílela Petra s Danielou. V březnovém čísle se Veronika stala skokankou v žebříčku úspěšnosti.

Den otevřených dveří
V pondělí 6. března jsme pozvali naše blízké do naší školy. Ve třídě III. A. jsme si pro „dospěláky“ připravili starší čísla vědomostních časopisů, které musely vyplnit a my jsme jim to opravovali. Užili jsme si tento den celá rodina společně.

Badatelé
Rádi zkoumáme, dáváme si otázky, sestavujeme hypotézy a posuzujeme správnost domněnek. Zkoumali jsme šišky, porovnávali klíčivost borovice a pšenice, rašení řízků mrkve, řepy, křenu ve vodě a na suchu.

Den prevence
V úterý 14. března jsme se učili venku. V okolí školy jsme poznávali a určovali dopravní značky. Do pracovního listu jsme si je zakreslili a pojmenovali. V lesoparku jsme kreslili skřítky.

Zahradníci
Teplé paprsky nás pozvaly k našemu venkovnímu záhonku. Zasadili jsme semínka cibule a ředkviček.

Bruslení
Se zimním obdobím jsme se rozloučili na kluzišti. Na poslední lekci jsme si změřili své bruslařské schopnosti. Bylo to veselé dopoledne plné zábavných soutěží a odměn.

ČervenDalší »
  • Letní sportovní den
  • Botanicus PrahaII., III. C - návštěva galerie a řemeslného centra
  • Fotografování tříd
  • výukový program9,00 - 10,30 - III.A, V
  • Itálie
  • výukový program9,30 - 11,00 - 1. roč. 11,30 - 13,00 - 2. roč.
  • Školní výlet III. A
  • "Den činnu"Akce "Menu pro změnu"
  • “Půdní badatelé”9,00 - 10,30 - 1. roč. výukový program 10,45 - 12,15 - II.A, C a III.C výukový program
  • Filipovské olympijské hryII. B
  • Ukázka fotbalových tréninků9,00 - 11,00 - I.AC
  • Účast na sportovním dnu MŠ Sluníčko (organizační pomoc)III.A
  • “Půdní badatelé”9,00 - 10,30 - III.A výukový program 10,45 - 12,15 - III.B výukový program
  • Výlet za odměnu (org. OPS ČŠ)IV. B, Ekotým
  • Výlet žáků ZUŠ
  • II.B, IV.A - školní výlet
  • Divadelní představení “Africká pohádka”9,00 - 1. stupeň
  • Divadelní představení “legenda V+W”10,30 - 2. stupeň
  • Školní výlet VI. A, VII., VIII. r.
  • divadelní představení Ekokom10,00 - 1. stupeň
  • Školní akademie
partner partner partner partner partner