Loučíme se zimou 3. A

Úsměv v červeném
14. února na svatého Valentýna jsme přišli do školy oblečeni v červeném. Dělali jsme tajně svým spolužákům dobré skutky. Sundali jsme jim židličku z lavice, připravili či porovnali učení na lavici, pomohli s opravou v sešitě, připravili dáreček a spoustu jiných radovánek. Na konci vyučování jsme si vzájemně vyprávěli o svých pocitech a typech, kdo nás celé dopoledne asi obdařil svou přízní.

Šelmy NP ČŠ
20. února k nám do třídy zavítal pan Neckář se zajímavým vyprávěním o šelmách, vyskytujících se u nás. Seznámil nás s jejich způsobem života, potravou a prostředím, ve kterém žijí.

Návrat divočiny do Českého Švýcarska
V zimních měsících jsme kreslili obrázky lososů, kaprů, netopýrů a mloků. Společně jsme se rozhodli poslat obrázky Jana, Jirky a Daniela do výtvarné soutěže. Bylo pro nás velké překvapení, když jsme se dozvěděli, že Honza se svým lososem vyhrál v naší kategorii. Nelenili jsme a na vystavený výherní obrázek jsme se přišli podívat do Expozice NP ČŠ.

Zpívali jsme a recitovali
Celá naše třída ráda zpívá a recituje. Zpěvačky Nina a Petra reprezentovali naší školu dokonce na pěvecké soutěži Skřivánek v Rumburku a Zpěváček v Krásné Lípě. Peťulka umí nejen zpívat, ale i krásně recitovat. Umístila se na 2. místě ve školním kole.

Hledá se Dory
V pátek před masopustním rejem jsme navštívili filmové představení Hledá se Dory. Se zatajeným dechem jsme sledovali celý příběh.

Vědomostní časopisy
Je naší tradicí si připravovat zábavné úkoly do našeho časopisu. V únoru a březnu se na obsahu těchto výtisků podílela Petra s Danielou. V březnovém čísle se Veronika stala skokankou v žebříčku úspěšnosti.

Den otevřených dveří
V pondělí 6. března jsme pozvali naše blízké do naší školy. Ve třídě III. A. jsme si pro „dospěláky“ připravili starší čísla vědomostních časopisů, které musely vyplnit a my jsme jim to opravovali. Užili jsme si tento den celá rodina společně.

Badatelé
Rádi zkoumáme, dáváme si otázky, sestavujeme hypotézy a posuzujeme správnost domněnek. Zkoumali jsme šišky, porovnávali klíčivost borovice a pšenice, rašení řízků mrkve, řepy, křenu ve vodě a na suchu.

Den prevence
V úterý 14. března jsme se učili venku. V okolí školy jsme poznávali a určovali dopravní značky. Do pracovního listu jsme si je zakreslili a pojmenovali. V lesoparku jsme kreslili skřítky.

Zahradníci
Teplé paprsky nás pozvaly k našemu venkovnímu záhonku. Zasadili jsme semínka cibule a ředkviček.

Bruslení
Se zimním obdobím jsme se rozloučili na kluzišti. Na poslední lekci jsme si změřili své bruslařské schopnosti. Bylo to veselé dopoledne plné zábavných soutěží a odměn.

logologologo

SrpenDalší »

partner partner partner partner partner