27.6. - Slavnostní předávání vysvědčení 9. ročníku

Odběry vody s VŠCHT

Ve čtvrtek 28. března se žáci 5. ročníku naší školy věnovali avizovanému a hlavnímu tématu letošních Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě, a sice odběrům vzorků vody v místních tocích. Cílem projektu je dlouhodobé sledování civilizačních vlivů na kvalitu vody a předpokládáme, že v následujícím školním roce budeme formou “časosběrů” pokračovat.
Naše škola dostala přidělen rybník Klabeček, který je napájen říčkou Křinice. Ta pramení nedalekém v lesním areálu. Na místo přijel zástupce z organizačního týmu Ozvěn Ekofilmu a s ním jeden odborník z VŠCHT. Po úvodním seznámení s problematikou kvality vody, civilizačními znečištěními a metodikou analýzy vody jsme přistoupili k vlastním odběrům. Počasí nám nepřálo, ale ani to nás neodradilo od závěrečného společného opékání buřtů. Srovnávací vzorek vody, po průtoku městem, byl odebrán z Křinice v Kyjově. Aktivita probíhá za podpory vědeckých pracovníků VŠCHT v Praze, Fakulty technologie ochrany prostředí a Ústavu chemie ochrany prostředí.
V regionu se účastní stejného programu žáci základních škol z Krásné Lípy, Chřibské, Jiříkova, Starých Křečan a Šluknova. Měření budou opakovaná, počítá se i s návštěvou žáků v odborných laboratořích VŠCHT. Dílčí výsledky rozborů se dozvíme v 1. polovině dubna. Velká prezentace výsledků pak bude součástí závěrečného dne Ozvěn 26. 4. v KD Krásná Lípa.

Červen

• I.C - medonosná stezka (Varnsdorf)
  • II.A - exkurze čokoládovna10,00
  • Přírodovědná soutěž SNPČŠ
  • VII. + VIII. Exkurze Arboretum Sněžná
  • I.C - školní výlet
  • IX. - školní výlet
  • I. A Buchtobraní
  • Třídní schůzky budoucí 1. ročníkOd 17:00 hod.
  • IX. - školní výlet
  • I.A - školní výlet