22. 5. - Fotografování tříd

Post Bellum: Šluknovsko – Příběhy našich sousedů

V krásnolipském kulturním domě se ve čtvrtek 14. února 2019 konala, za velkého zájmu veřejnosti, závěrečná prezentace projektu společnosti Post Bellum: Šluknovsko – Příběhy našich sousedů. Slavnostního program uvedl předseda kolegia Paměti Národa Jan Dobrovský a senátor Zbyněk Linhart. Mezi hosty podvečera byli společně se zpovídanými osobnostmi také starostové obcí, které se do aktivity zapojily a finančně ji podpořily – Dolní Poustevna, Dolní Podluží, Rumburk, Mikulášovice, Šluknov a Krásná Lípa. Školní týmy právě z těchto měst postupně a nápaditě představily publiku zajímavé a mimořádné životní osudy místních pamětníků. O všech osobnostech žáci natočili rozhlasové medailonky, popř. videoportréty. Odborná porota pak vyhodnotila nejzdařilejší příspěvky a autorským týmům nabídla diskusi o metodách novinářské a dokumentaristické práce. Velký díky patří také pedagogům ze zapojených základních škol, kteří své žáky tématem provedli a pomohli jim s realizací příspěvků. Hudební doprovod zajistila klavíristka Helena Doudová. Celý slavností program byl plný pozitivní energie a silných emocí.

Všechny příběhy, které v kulturním domě zazněly, najdete spolu s dalšími informacemi a fotografiemi na webu

Květen
  • Dětská konference
  • V.B - exkurze NPČS
  • Výlet Ekotýmu
  • Výlet Ekotýmu
  • Dopravní soutěž Mladý cyklista
  • II.A, II.C - divadelní představení (divadlo Vdf.)8,55 hod.
  • VI. B Buchtobraní
  • DIVADÉLKO PRO ŠKOLY9,00 - 1.-4. ročník Z Devatera pohádek 10,30 - 5.-9. roč. - Fenomén K. Čapek
  • Pracovní dílny s truhlářem8,00 - IV.+V.C 10,00 - II.C
  • Fotografování tříd