25.-26. 4. - Den Země

Poslední akce II. C

Kurz první pomoci

Již druhým rokem přijeli k nám do třídy zástupci záchranné služby, aby děti učili základům první pomoci. Učili jsme se nejen zavázat jednoduché zranění, ale třeba také masáž srdce. Děti si vše zkoušely se zaujetím a těší se na další setkání.

Práce se dřevem

Aby si děti osahaly nejrůznější materiály, připravili pro ně rodiče práci se dřevem. Pracovaly v několika skupinách a vyrobily krmítka a hnízdící budky pro drobné ptáky. Naučily se smirkovat, zatloukat hřebíky i natírat a všechny to úžasně bavilo.

Gestická malba

V rámci výtvarných činností jsme si chtěli vyzkoušet něco nového. Proto jsme se vydali do výtvarné dílny, kde nějaká kapka barvy na zemi nevadí. Děti pomocí gest vyjadřovaly své pocity a nálady na velký formát papíru a nebály se barvu nanášet a stříkat z větší vzdálenosti. Vzniklo jim opravdu umělecké dílo.

Návštěva hasičské zbrojnice

Protože jsme se celý měsíc věnovali živlu oheň, rozhodli jsme se navštívit místní hasičskou zbrojnici. Děti si prohlédly hasičskou výstroj, hasičská auta i historické pomůcky.

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
23 24 25 26 27 28