25.-26. 4. - Den Země

Informace pro vycházející žáky

Před jarními prázdninami (na začátku února) obdrží každý vycházející žák dvě přihlášky na střední školu se školou ověřeným a potvrzeným prospěchem.

Zápisový lístek nutný pro přijetí na střední školu obdrží rodiče na zvláštní schůzce – termín bude ještě upřesněn.

Přihlášky je nutné dovyplnit: název a adresa střední školy, kód a název oboru, lékařská prohlídka, termín přijímací zkoušky, místo a datum vyplnění, podpis zákonného zástupce a žáka.

Je možné volit: dvě různé školy a dva různé obory,
                           nebo dva různé obory na jedné škole,
                           nebo jeden obor na dvou různých školách.

Obě přihlášky se vyplňují úplně stejně!!! – uvádí se obě školy, oba obory ve stejném pořadí. Na první školu se konají státní přijímací zkoušky 12. 4. 2019, na druhou školu 15. 4. 2019 – je nutno uvést na přihlášce.

Pokud bylo dítě šetřeno v PPP a integrováno během školní docházky, je vhodné přiložit kopie závěrů šetření ke každé přihlášce – žák má nárok na upravené přijímací zkoušky.

Pokud se dítě během školní docházky zúčastnilo krajského či celostátního kola v nějaké soutěži či olympiádě, je vhodné přiložit kopii diplomu či osvědčení k přihlášce – doklad o tom, jakých úspěchů dítě dosáhlo.

Do 1. března 2019 je potřeba přihlášky odeslat (raději doporučeně) na střední školu, nebo je tam osobně odevzdat.

Začátkem dubna přijde na adresu zákonného zástupce dopis, popř. email, ze střední školy s instrukcemi a informacemi k přijímacímu řízení a s kódem, pod kterým bude celé přijímací řízení vašeho dítěte probíhat.

Zápisový lístek odevzdáváte/posíláte na střední školu až na konci dubna po oznámení o přijetí vašeho dítěte na střední školu do 10 pracovních dnů – do té doby pečlivě uschovat, neztratit, nezničit. Před odesláním je nutno na zápisovém lístku dovyplnit horní rámeček – název a adresa střední školy, kód a název oboru, datum, podpis žáka a zákonného zástupce.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, nebo pokud byste potřebovali poradit, využijte konzultačních hodin každé pondělí od 12,35 do 13,30 hodin – nebo po telefonické domluvě kdykoli v jiných dnech (školní tel. číslo 731 506 939)

Přeji všem hodně štěstí a úspěchů při přijímacím řízení.

Mgr. Hana Hořeňovská

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
23 24 25 26 27 28