27.6. - Slavnostní předávání vysvědčení 9. ročníku

Kouzla a čáry v hodině fyziky

Základní škola hledá účinné způsoby jak zvýšit zájem o přírodovědné obory.
Čtvrteční dopoledne bylo pro šesťáky hodně netradiční. Přijela totiž vzácná návštěva, vědec z masa a kostí. S aktérem čtvrtečních pokusů byste si rukou dlouho nepotřásli. Úsměv na vašich rtech by během okamžiku zmrzl. A to doslova. Jednalo se totiž o pokusy s kapalným dusíkem. Jako dusíkův velký kamarád přijel Mgr. Jiří Králík, Ph.D. z katedry fyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
RNDr. Jiří Králík si pro žáky prvního ročníku připravil sérii velmi zajímavých pokusů s dusíkem. Ukázal žákům, co se děje s vlastnostmi těles, jestliže je  rychle ochladíme. Dále demonstroval fyzikální vlastnosti, jako jsou rozpínavost plynů, tekutost plynů, supravodivost materiálů, křehkost, změna teploty varu v závislosti na vnějším tlaku. Nebylo třeba mít obavy, mohli jsme se ho dotknout a někteří jej dokonce ochutnali v piškotech. Pokusy byly doprovázeny fundovanými komentáři pana doktora Králíka. Celá problematika byla představena atraktivním, tak trochu kouzelnickým způsobem. Takže vyučovací hodina utekla všem velmi rychle.

Červen

• I.C - medonosná stezka (Varnsdorf)
  • II.A - exkurze čokoládovna10,00
  • Přírodovědná soutěž SNPČŠ
  • VII. + VIII. Exkurze Arboretum Sněžná
  • I.C - školní výlet
  • IX. - školní výlet
  • I. A Buchtobraní
  • Třídní schůzky budoucí 1. ročníkOd 17:00 hod.
  • IX. - školní výlet
  • I.A - školní výlet